Truket e skenave seksuale në filmave 15

Pas skenave seksuale në filma, gjithmonë ka disa truke që aktorëve të mos mbeten totalisht të zhveshur, ndaj gjestet e regjisorëve dhe sekretet e skenave më të nxehta, po i zbulojmë sesi janë ato realisht dhe pse duken të vërteta në ekran.

Nudo, por me çorape

Burraa shfaqen nudo para kamerës? Kjo në fakt është shumë e vështirë të ndodhë, ndaj edhe aktorët i veshin penisit një lloj çorape. Kjo është pjesë e paketës që çdo aktor me përvojë sjell me vete kur ai e di që do të xhirojë një skenë nudo: gjithashtu shërben për të parandaluar që penisi të erektohet gjatë skenave të ndryshme dhe për t’i garantuar aktorit privatësinë. “Dinjiteti juaj është i paprekur kur çdo gjë është e fshehur në një çantë ngjyrë mishi”-komentoi Jamie Dornan, protagonist i filmit “50 Hijet e Greit”.

Duket dhe nuk duket – Po femrat si sillen në skenat nudo? Për të mbuluar gjoksin, kur xhirimet ndalojnë, ato përdorin një lloj mbulese të vogël, e ngjashme me atë që përdorin kërcimtaret e burleske për gjoksin. Anna Paquin, protagoniste e serialit True Blood, kur nuk ka skena seksi për të xhiruar, mban të veshur një këmishë ngjyrë mishi me anët e prera. Kameramani, e di këtë, ndaj shmang kamerën dhe dritat në mënyrë që ajo të mos shfaqet. Në raste të tjera, gjithçka fshihet në montazh.

Sozitë – Ndonjëherë disa aktorë, në skena nudo, zëvendësohen nga sozitë e tyre. Keira Knightley nuk ka luajtur në skenat e forta të Domino, pasi çdo gjë është e dubluar.

50 hijet e fiction – Gjatë një interviste, Dakota Johnson, protagoniste e ‘50 hijet e Greit”, ka pranuar se xhirimi i skenave seksuale nuk ishin as sensuale, as të këndshme. Ndjeva “afsh” por jo në një mënyrë sensuale. Isha vetëm e djersitur dhe e parehatshme. Dhe për më tepër, me duart dhe këmbët e lidhura.

Paruket – Në një skenë nudo, një aktore mund të përdorë edhe një paruke të veçantë për të fshehur vaginën. Të njëjtën kishte veshur Kate Winslet në filmin The Reader. Kjo paruke shërben për të krijuar një iluzion të përsosur kur ka momente të organeve gjenitale, e cila në realitet nuk ekziston. Paruket janë prej mëndafshi ose, të bëra nga flokë njeriu.

6 orë për 15 sekonda – Për të xhiruar një skenë seksi 15 sekondash, gjjithçka mund të zgjasë deri në 6 orë, duke përfshirë ndryshimet e skenës, lëvizjet e kamerave, rikonstruksionet dhe rregullimi i ndriçimit. Në filmin ‘Tango e Fundit në Paris’ nga Bernardo Bertolucci, protagonistja Maria Schneider në vitin 2007, plot 35 vjet më pas tha se gjatë skenës seksi, nëse ajo që Marlon Brando po bënte me të nuk ishte e vërtetë, të bërtiturat dhe lotët ishin të vërtetë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 10

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 13

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: