Dhuratat e festave sivjet i sugjeron Bordo 13

Ashtu si në çdo periudhë të fundvitit, Bordo tani e ka kthyer në traditë sugjerimin e një liste dhuratash për njerëzit tanë më të dashur, por edhe për veten dhe shtëpinë. Kemi zgjedhur disa dhurata të cilat mund t’i gjeni lehtësisht në disa nga dyqanet më të njohura të kryeqytetit, ku ofrohet jo vetëm cilësia më e mirë, por edhe çmime tamam si për festa. Mund të gjeni pjesën tjetër të dhuratave në faqen e revistës Bordo.

Çantat janë një aksesor që të gjitha gratë i duan, ndaj ju sugjerojmë të zgjidhni këtë model në ngjyrë të kuqe Tosca Blu.

Për të qenë ngrohtë, por edhe IN, kjo peliçe Elisabetta Franchi të cilën e gjeni pranë Chic Studio mund të jetë zgjedjja ideale.

Roberto Bravo do t’ju sjellë në mendje dhuratat e rafinuara si kjo unazë Monarch Butterfly për ti bërë akoma më të bukura festat tuaja.

Ndërsa Versace Jeans sjell për të gjithë të apasionuarit pas çizmeve një model ndryshe, një frymëzim direkt nga pasarelat më të mira dhe sugjerimet Versace

Për ato që e duan ngrohtësinë dhe klasin e një shalli, nuk mund të zgjedhni për këtë stinë asgjë tjetër veçse këtë model nga Alviero Martini 1A Classe

Por për burrat keni menduar? Edhe ata meritojnë këto butona kaq elegante të cilët mund t’i gjeni vetëm pranë dyqaneve Swarovski.

Mos harroni syzet e diellit, më të mirat i gjeni në Italoptik, ku marka e njohur Preen by Thornton Brengazi sjell tendencat që ndjekin VIP-at.

Po mendoni për diçka origjinale për shtëpinë? Zgjidhni këtë orë muri të makrës Vitra që sugjeron Duron Desig.

Për dhuratat e të vegjlve, mos kërkoni asnjë vend tjetër veçse në Blukids, por sugjerimi i sotëm është një bluzë festive me drerë.

Burrat meritojnë edhe ndonjë orë të bukur këtë sezon, ku disa nga më të mirat mund ti gjeni tek Swatch, sepse u dhurojnë kohë dhe elegancë minutave tuaja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 11

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: