Meghan Markle shet shtëpinë në Toronto 11

Gruaja e ardhshme e Princit Harry ka ndryshuar jetën e saj dhe ka vendosur të shesë shtëpinë në Toronto.

Duket se tani që është zyrtarisht e fejuara e Princit Harry, ajo është përgatitur për një jetë të gjatë dhe të lumtur në Angli, sepse shumë gjëra në jetën e saj po ndryshojnë.

Ajo i dha lamtumirën serialit ‘Suits’, i cili e bëri atë të famshme si aktore, periudhë kur edhe bleu shtëpinë në Toronto, vetëm që të ishte afër xhirimeve.

Shtëpia, e cila shitet për rreth 1.4 milion dollarë, është një vilë e stilit klasik të qytetit, me dy kate, një bodrum të madh, tre dhoma gjumi, dy banjo, një dhomë ndenjeje, kuzhinë e hapur, oborr tipik spanjoll me kopsht dhe oborr të mbuluar nga një bimësi e harlisur.

Shtëpia as që krahasohet me rezidencat luksoze në të cilat do të zhvendoset së afërmi për t’u bërë pjesë e familjes mbretërore, gjithsesi Meghan ka një lidhje sentimentale me vendin ku jetoi një kohë të gjatë.

Brenda këtyre mureve, ajo dhe princi Harry kanë jetuar larg tabloidëve britanikë gjatë muajve të fundit, pak para shpalljes së lidhjes së tyre.

Interiori i shtëpisë është minimalist, duke kombinuar hapësirat e pastra të bardha me të zezën, dhe një hije gri.

Kujdes i veçantë i është dhënë zgjedhjes së pëlhurave dhe orendive deri në detajet më të vogla, duke krijuar një mjedis të rafinuar, elegant, jo formal dhe aspak pompoz.

E njëjta gjë shihet edhe në pamjet e dhomës së ndenjes së shtëpisë së Harry në Londër në Kensington Palace ku çifti dha ​​intervistën e tyre të parë zyrtare.

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 10

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: