Tundimi i buzëkuqëve të dimrit 10

Mjafton një prekje ngjyrash në buzë për të zbukuruar totalisht pamjen, por jo vetëm kaq: buzëkuqi e bën një femër të duket edhe më më shumë besim. Gjithsesi, sot do t’ju sjellim disa nga tendencat më të fundit të buzëkuqëve gjatë dimrit, duke sfiduar temperaturat dhe motin e ftohtë.  Gjatë stinëve të fundit, buzët me hije të errëta duken se janë më IN pothuajse për të gjitha market e njohura të kozmetikës. Por, një pjesë sugjerojnë edhe kthimin e efektit shkëlqyes, i cili është sinonim i elegancës dhe sofistikimit. E shfaqur për herë të parë në vitet 90-të, ajo duket se do të mbizotërojë edh ekëtë sezon. Po cilat janë ngjyrat dhe tendencat e momentit? Zbulojini!

E kuqe me pigment të errët

E kuqja me pingment të errët është një buzëkuq klasik, por ama shumë elegant. Ju bën të dukeni mirë, edhe nëse e përdorni përditë, por është po kaq i bukur nëse kombinohet si duhet gjatë festive apo mbrëmjeve gala.

Elektrike

Kjo ngjyrë intensive po bëhet moderne, por edhe e veëantë për shkak të efektit të shkëlqimit. Por mund të provoni edhe version mat, pasi i jep sharm çdo veshje që keni zgjehdur ta kombinoni.

E kuqë mëndafshi

Dikur emblemë e magjepsjes, sot ajo është bërë simbol i vetëbesimit, madje edhe me një t-shirt ose një bluzë me golf, ju bën të dukeni e freskët.

Ngjyrë mishi

Kjo ngjyrë e natyrshme, shpesh drejt nuancave të koralit dhe rozës unifikon më së miri  ngjyrën e buzës, ka efekt për të theksuar format dhe i bën ato të duken më mishtore.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 10

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 13

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: