Bizhuteritë e nuses? Ja se si ti zgjidhni e ti kombinoni 12

Cilat janë bizhutë e duhura që mund të vendosen ditën tuaj të dasmës e që kombinojnë me fustanin e nuses? Epo të jemi të sinqertë nuk është një gjë shumë e lehtë, por për fat të mirë ekzistojnë gjithmonë disa këshilla për të na nxjerrë në dritë.

Zakonisht në ditën që ju thoni “PO”, protagonist i vërtetë është unaze e fejesës, kështu që gjithçka tjetër që largon vëmendjen nga ajo duhet të shmanget, por ajo nuk duhet vendosur edhe ditën e ceremonisë. Por nëse për ju është shumë e rëndësishme ta keni me vete, atëhere mund ta mbani gjatë ditës së pritjes. Mund ta kombinoni me një byzylyk, por kujdes të jetë shumë i thjeshtë.

Zgjedhja e e varses dhe vathëve është më e thjeshtë. Rregullat e dasmës duan që këto bizhu të mos vendosen së bashku. Vathët zgjidhini sipas modelit të flokëve. Pra nëse flokët do ti keni të mbledhur përdorni një palë vathë të gjatë, nëse doni diçka më të sofistikuar zgjidhni vathë me shkëlqim. Por nëse vendosni ti mbani flokët lëshuar, atëhere zgjidhni një palë vathë sa më të thjeshtë.

Ndërsa për ata që preferojnë të vendosin varse, në rast se flokët do ti mblidhni zgjidhni një gjerdan të rrumbullakët rreth qafës, ndërsa nëse zgjidhni ti mbani flokët lëshuar duhet të zgjidhni diçka shumë më të thjeshtë.


Diamantet janë domosdoshmëri për çdo nuse, por tendencat e fundit lënë lirinë e zgjedhjes edhe me gurë të tjerë, si rubinët, sapphires dhe emeraldët për aq kohë sa ato janë në harmoni me ngjyrën që keni zgjedhur për ditën më të bukur të jetës suaj.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 11

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: