Ngjyra e flokëve, tendencat për vitin 2018 16

Ne e kishim kuptuar tashmë fuqinë e ngjyrës bionde për flokët, por tashmë nuk po flasim më vetëm për atë nuancën si e “kamomilit”, atë prekje natyrale të mëshiruar në mënyrë perfekte nga modelja Gigi Hadid. Por nuancat e saj janë të pafundme. Platini reflekton fuqinë e saj maksimale, siç dukëet në flokët e Taylor Sëift, Karlie Kloss, Katy Perry, Gëen Stefani ose Cara Delevigne, padyshim është ngjyra më e pëlqyer në tapetin e kuq. Për më të guximshmit ka dhe ngjyra të kuqe si ajo e dhelprës, apo ngjyra e grurit si ajo e flokëve të Emmës.

Bionde platin është rikthyer sërish në vëmendje, e me sa duket është shumë e dashur nga të famshmit. Kemi parë me këtë ngjyrë Kristen Steëart, Katy Perry, Cara Delevingne, Karlie Kloss etj. Një ngjyrë e përsosur si në verë ashtu edhe në dimër. Çfarë po prisni për t’ia lejuar vetes ta provoni?

Bjonde e “pisët”: nuk po flasim për ato flokët e bardhë si të “diegur” në diell, por për atë ngjyrën platin të lehtë e me rrënja më të errta. Një ngjyrë e cila nuk ju kërkon as shumë angazhim.

E roza mijëvjeçare: duke filluar me hije të lehta të kuarcit dhe pastaj duke arritur në një pop të vendosur, vazhdonë të jetë ngjyra e momentit. Ajo është një ndër hijet më të preferuara të modeleve.

Ngjyra e bakrit: ata që përcaktojnë trendet e ngjyrave të flokëve nuk e prisnin rikthimin e këtij toni, por ai është rikthyer fuqishëm. Të gjithë në një moent apo në një tjetër kthehen në ngjyrën e Emma Stone.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 10

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: