Të vendosësh shallin është art, ja disa mënyra 15

Ardhja e ftohtit të madh sjellë edhe shallin me vete. Më mirë akoma nëse është prej leshi apo akoma dhe më mirë nëse është edhe me ngjyra. Nëpër pasarela u panë të gjitha format e nuancat e tyre. por për ata që duan një kombinim të sigurtë të shallit, atëhere duhet të mësojnë nga shfaqja e Dolce&Gabbana.

“Një mashkull elegant nuk duhet ta tregojë kurrë qafën e tij”, ka thënë para shumë kohësh stilisti fisnik Egon Von Furstenberg. Ndërsa tani askush nuk i vesh më ato për të mbuluar veten, por për të treguar veten. Dikur shalli, më së shumti në formën e shamisë, i dhurohej grave nga burrat në shenjë posedimi. Sot ai është kthyer në një aksesor mjaft të rëndësishmë për burrat.

Shalli quhet ndryshe aksesor i karakterit. I aftë të rregulloje në mënyrë të pahijshme çdo lloj shikimi: duhet të vishen çdo ditë jo vetëm për të mbrojtur veten nga të ftohtët, por mbi të gjitha të pohosh stilin tënd.

Meshkujt e përdorin gjerësisht shallin kur udhëtojnë. Por në vend ta vlerësojn ë atë siç e meriton, thjeshtë e hedhin atë pas qafës, ndërkohë që ka me dhjetra mënyra për ta vendosur. Një hollësi e vogël si kjo mund të duket e parëndësishme për veshjet e meshkujve, por në dimër dhe në vjeshtë shpesh është një nga elementet e pakta me të cilat mund të luani. Prandaj nëpërmjet këtyre fotove po ju tregojmë disa mënyra se si ta vendosni shallin tuaj ashtu siç ai e meriton.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 11

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: