10 fakte që nuk i keni ditur për ‘I Vetëm në Shtëpi’! 17

Është filmi më popullor në periudhën e fundvitit, ashtu sikurse është shndërruar në prodhimin kinematografik më të dashur për shumicën. ‘I Vetëm në Shtëpi’ ka rrëmbyer zemrën e miliona njerëzve në mbarë botën, kryesisht prej situatave komike të inskenuara përgjatë gjithë filmit. I realizuar me katër pjesë të ndryshme, gjithçka sillet rreth Kevin, djaloshit të vogël, familja e së cilit e harron gjithmonë në shtëpi kur vjen puna tek të shkuarit me pushime.

Mes shumë inskenimesh plot humor e personazhesh të paharrueshëm, ‘I Vetëm në Shtëpi’ ka thyer çdo pritshmëri mbi fitimet e ardhura përgjatë viteve. Ne sot ju paraqesim 10 fakte që nuk i keni ditur për filmin më të dashur për ju:

1. Qindra fëmijë janë marrë në audicion për rolin e Kevin.


2. Tek skena e bërtitjes, Kevin presupozohej t’i hiqte duart nga fytyra, por vogëlushi Culkin e harroi këtë detaj dhe i mbajti ngjitur në lëkurë, çka dha edhe më shumë efekt komik tek çdokush.


3. Joe Pesci, që luan rolin e Harry-t, ia ka kafshuar vërtetë gishtin Culkin.


4. Tarantula në fytyrën e aktorit në foto është e vërtetë 100%.


5. Marv ka shkelur vërtetë mbi lodrat e vogla në dysheme.


6. Ky është vëllai më i vogël i Culkin, i cili luante të njejtin rol edhe në film.


7. Dublanti i Culkin në këtë skenë ishte një dublant 30-vjeçar.


8. Furgoni që i afrohet Kevin, është xhiruar duke ecur mbrapsht. Në montazh është modifikuar duke i dhënë efektin e kundërt.


9. Filmi që sheh Kevin nuk është real. Ësht xhiruar posaçërisht për ‘I Vetëm në Shtëpi’, në mënyrë që të kombinohej me skenën përkatëse me Kevin.


10. Oborri i shtëpisë së fqinjit është xhiruar në oborrin e një shkolle.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 10

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: