2017-a, gjashtë dasma VIP dhe dy bebe 10

Shumë VIP-a shqiptarë zgjodhën pikërisht këtë vit, për t’i dhënë fund beqarisë së tyre, disa në një ceremoni më të thjesht dhe private, e ndërsa disa të tjerë më madhështore. Ndonëse nuk ishim të pranishëm në asnjërën prej tyre, postimet e shumta që bënin të ftuarit VIP në rrjetet sociale, na krijuam përshtypjen sikur ishim aty prezent, duke mos humbur asnjë moment pikant nga ceremonitë. Tre çiftet më të përfolura ishin padyshim Orinda dhe Turi, Xhensila dhe Besi, Marina dhe Geti, kjo për një arsye shumë të thjesht: ata të 6 personazhet ishin të famshëm, të suksesshëm në profesionin e tyre.
Nisur nga kjo nuk u shpëtuan dot as krahasimeve: cila ishte nusja më e bukur?.., çifti që shkon më shumë bashkë?.., dasma më përrallore?.., etj. Ishte Orinda dhe Turi, çifti i parë që kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre në fund të korrikut, për të vijuar më tej me Xhensilën dhe Besin, Marinën dhe Getoarin, Besnikun dhe Lolitën. Por për më hollësisht, do t’ju sjellim më poshtë listën e plotë:

Orinda dhe Turi
Dashuria 10-vjeçare e Turit dhe Orindës u kurorëzua në martësë më 27 korrik. Gjithçka ishte konceptuar si një përrallë, një dasmë në natyrë, në një pyll të gjelbër, në periferi të Tiranës ku Orinda dhe Turi i thanë “Po!“ njëri-tjetrit. Momenti më kulminant i kësaj dasme ishte pikërisht përlotja e dhëndrit teksa shikonte Orindën e veshur me të bardha, por edhe premtimet përpara altarit dhe festa që zgjati deri në orët e para të mëngjesit, pati atmosferën e një koncerti, ku miqtë artistë të çiftit përshëndetën dhe ndezën atmosferën, ndërsa vetë dhëndri i kishte dedikuar një këngë bashkëshortes së tij!


Elona Duro dhe Lorenci
Një dasmë pa zhurmw ishte ajo e gazetares Elona Duro, e cila i dha fund beqarisë së saj në një ceremoni formale në tarracën e bashkisë, për t’u zhvendosur më pas në një tjetër ambient, në një atmosferë festive për të afërmit dhe miqtë e ngushtë të Elonës dhe Lorencit, shumë larg syrit të publikut. Ndërkaq, çifti pret të bëhet me bebe së shpejti!


Xhensila dhe Besi
Një ceremoni madhështore me shumë elemente spektakli. Xhensila dhe Besi rijetëzuan përrallën e Hirushes në çdo detaj të ceremonisë. Xhensila erdhi në ceremoni me një karrocë si Hirushja, me një fustan me bisht shumë të gjatë, e ndërsa Besi nuk kishte zgjedhur një kostum tradicional të zi, por të kuq. Këngë dedikuar njëri-tjetrit, premtime shumë të ndjera, një super show nga Aurela Gaçe, Eli Fara dhe të ftuarit e tjerë këngëtarë. Jo një, por plot tre dasma dhe të gjitha morën vëmendjen e duhur mediatike.


Marina dhe Geti
U përpoqën që ta mbanin larg vëmendjes së mediave dasmën e tyre, por të ftuarit VIP ia bënë të pamundur. Marina dhe Getoari i dhanë fund beqarisë në një ceremoni buzë detit në Gjirin e Lalzit më 10 shtator. Një dasmë sa ekstravagante, si Geti aq edhe elegante si Marina. Celebrimi ku altari kishte sfondin e perëndimit, mbrëmja festive nën dritën e yjeve, after-party në breg të detit, shumë larg tradicionales, gjithçka jo me qëllimin për t’u dukur, por për të kurorëzuar dashurinë e tyre në një ceremoni ashtu siç ata e kishin ëndërruar.


Besnik Qaka dhe Lolita Begolli
Në gusht të këtij viti u fejua dhe nuk priti gjatë, 1 muaj më pas u martua. Besnik Qaka i grupit “NRG Band” kurorëzoi dashurinë e tij me Lolita Begollin në martesë. Dasma pati shumë momente kulminate, por ai më emocionuesi ishte në vallëzimin e parë me nusen, ku Besniku mori mikrofonin dhe i kushtoi një këngë romantike Lolitës. Ata do të bëhen së shpejti prindër të një vajze.


Labinot Gashi dhe Qëndresa
U duk si një garë e heshtur mes çifteve që u martuan këtë vit, jo më kot personazhet u përpoqën që të sillnin diçka ndryshe. Kishim parë çifte që i dedikuan këngë njëri-tjetrin, nuse që mbërriti në dasmë me karrocë si të Hirushës, ceremoni e zhvilluar në breg të detit, after-party dhe nuk prisnim diçka shumë të veçantë, që nuk e kishim parë më parë, në dasmën e Labit dhe Qëndresës, por moderatori na suprizoi. Për ta marrë Qëndresën nga Prishtina drejt Pejës, qytetit të tij të lindjes, Labi kishte zgjedhur trenin. Duke mbledhur disa miq të ngushtë, ai e ktheu udhëtimin Prishtinë – Pejë në një festë shumë të bukur, e cila vijoi me po të njëjtin ritëm edhe në mbrëmje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 10

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: