Xhinset, modelet e duhura për çdo formë trupi 359

Xhinset janë një ndër veshjet më thelbësore në përditshmërinë tonë, pasi janë lehtësisht të kombinueshme dhe të rehatshme. Por secili nga ne duhet të veshë atë që i përshtatet! Zgjedhja duhet bërër bazuar në disa kritere, ndërsa duhet të jetë e orientuar, mbi të gjitha në bazë të formave të trupit tuaj. Prandaj, më poshtë, po ju rendisim xhinsat e duhura për disa forma specifike trupore.

Këmbë shumë të holla: nëse keni këmbë të hollla, atëhere duhet të shmangni skinny xhins, pasi do të theksonin edhe më shumë hollësinë  e tyre. Përkundrazi, preferoni më mirë modele më të gjera e që ju japin volum.

Këmbë të shkurtra: nëse jeni të shkurtër, apo i keni këmbët më të shkurtra se bustin, atëhere ju bëjnë punë xhinse të ngushta, por kujdes nuk duhet të jenë mbi kavile, sepse do ti bënin këmbët tuaja të dukeshin akoma më të shkurtra.

Bel i hollë: nëse keni një bel shumë të hollë, pikë së pari ndjehuni shum ëme fat, pasi ju përshtatet çdo model, duke përfshirë edhe xhinsa të ngushtë, të cilët janë më të rekomanduarit për siluetën tuaj. Kini kujdes që bluzën ta mbani brenda pantallonave, një bel i hollë nuk duhet fshehur kurrësesi.

Të pasme të bëshme: në këtë rast xhinset e parë që duhet të shmangni janë atat të ngushtët, pasi e vetmja gjë që do të theksonin do të ishin të pasmet tuaja. Në këtë rast ju vijnë në ndihmë xhinse me prerje të drejtë nga fillimi në fund.

Mom xhins: ndërë modelet më të bukura të momentit, ekzistojnë edhe ato na rrinë të gjithëve mirë. Të quajturat mom xhins, janë të larta te beli, por jo dhe aq, e të lirshme te këmbët duke na dhënë mundësinë të lëvizim lirshëm.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 11

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: