Inva Mula dhe e bija Nina së bashku për herë të parë, sopranoja tregon projektin e ri të saj 11

 

Së bashku për herë të parë në një emison, Inva Mula na ka prezantuar me të bijën, Ninën. E ftuar në televizionin “Klan”, në emisionin “Pasdite me Rudinën”, Inva Mula së bashku me të bijën kanë treguar se si e kanë pritur ditën më të bukur të vitit, 25 dhjetorin. Të veshura të dyja me motivet e festave, dukeshin më bukur se kurrë, ndërsa kanë uruar edhe Krishtlindjet.

Vetëm pesë vjeçe e gjysmë, Nina tregon se shkonë në prashkollorë, ndërsa merret edhe me balet. E qeshur dhe e ëmbël, Nina duket se ka një marrëdhënie shumë të afërt me nënën e saj, e tashmë e quajnë njëra-tjetrën motra. Por ndryshe nga Inva, ndonëse pranon se i pëlqen muzika, Nina thotë se më së shumti pëlqen të bëhet doktoreshë.

Sopranoja e madhe ka treguar edhe për një projekt të fundit të saj. Bëhet fjalë për “Virtuozët”, program në televizionin “Klan”, për promovimin e talenteve të muzikës klasike.  “Duke parë talentet e shqiptarëve, gjithmonë ja bëj pyetjen vetes se në këtë Shqipëri me halle sa artistë dalin? Duke marrë të gjithë këtë energji të mirë them se kjo duhet vënë në pah. Njerëzit duhet të bëhen koshient për këto shembuj. Janë gjëra që publiku ka nevojë. Duke qenë se në Francë shikoja një emision, një patentë mendova që në Shqipëri mund të ketë një sukses të jashtzakonshëm. Do të jetë një program për promovimin e talenteve të muzikës klasike. Do të jetë gati në fillim të shkurtit. Disiplinat do të jenë balet kanto dhe instrument. Kam mbetur pa fjlaë me talentet që kanë qenë në audicion”, ka treguar Inva Mula.

Inva Mula dhe Nina u ngjitën së bashku në skenë, duke na sjellë një duet të mrekullueshëm në përvjetorin ei 70-të të Pallatit të Pionerëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Rregulli u thye, tashmë mund ta kombinojmë shampanjën me copa akulli! 11

Sado që na shijojnë kokteilet apo pijet e thera alkoolike, nuk mund ta mohojmë që shampanja ka vendin e saj në çdo rast. E shijshme, e lehtë, ideale për evente fine ose klas, shampanja në fakt ka një histori krejt tjetër kur vjen puna tek shërbimi.

Fillimisht, duhet ta dini që nuk duhet shërbyer në gota të gjera. Sa më e gjerë gota, aq më shumë kjo pije humbet bulëzat karakteristike, që i japin dhe shijen shampanjës. Kështu që, harroni gjithçka keni parë nëpër filma!

Nga ana tjetër, falë novacionit më të ri të Moët & Chandon, tashmë shampanja mund të serviret në një gotë me copa akulli. Po, e pabesueshme, por e vërtetë! Ishin të parët që thyen këtë tabu, për t’i dhënë një tjetër kuptim shijimit të kësaj pije. Përpunimi i shampanjës në këtë rast bëhet edhe më i fortë, për një eksperiencë unike.

Edhe emra të tjerë të njohur kanë eksperimentuar në këtë drejtim, ndërsa fansat e shampanjës duket se kanë gjetur parajsën. Dhe është ekzaktësisht ajo që duhet!

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: