Dua Lipa paska dhe një profesion të dytë, që as nuk e paskemi ditur! 14

Karriera e Duas po ecën më së miri, e këtë nuk mund ta mohojë askush. Viti që po lëmë pas solli shumë suksese për këngëtaren, ashtu sikurse na e prezantoi në dhjetëra emisione televizive. Më i fundit ishte një program mëngjesi në Amerikë, ku Dua përgatiti një pjatë tradicionale shqiptare, ndërsa Merita Halili këndonte nga pas.

Dhe, kjo nuk do të ishte hera e fundit që do ta shihnim Lipën duke gatuar! Mbrëmja e Krishtlindjeve e ka gjetur familjen e saj duke shijuar pjatat e shijshme të Duas. Një tryezë e mbushur plot, ku më së shumti mbizotëro te gjeli i detit, ishte përgatitur nga vetë duart e këngëtare.


Ajo ka ndarë me fansat në Instagram emocionet e gatimit për herë të parë për të gjithë familjen në një ditë si e djeshmja. Dua nuk ka ngurruar as të bëjë shaka, duke shkruar në njërën prej fotove: “Shpresoj të mos digjet gjeli”. Por, asnjë incident i tillë nuk ka ndodhur, dhe Lipa ka vërtetuar se di t’ia dalë për mrekulli edhe në kuzhinë.


Epo, ky është vërtetë një profesion më vete!

Previous Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ekspertë në shtrat? Ja 5 shenjat e zodiakut që udhëheqin në dhomën e gjumit! 14

Eh, shenja e përcaktuar e zodiakut ndikon në shumë aspekte. Disa njerëz janë të bindur në parashikime të tilla, të tjerë nuk interesohen aspak në këtë fushë…Por, për ata që besojnë, shpesh parashikimj i yjeve mbi karakteristikat tona ka rezultuar i vërtetë.

Kemi folur për personalitetin, fatin, ndërsa i kisgte ardhur radha një aspekti pikant të përditshmërisë. Cilat nga shenjat janë udhëjeqëset më të mira në shtrat? Ne ju zbulojmë pesë më fatalet në dhomën e gjumit!

PESHORJA
Janë të apasionuar pas kënaqësisë së partnerit dhe bëjnë gjithçka që tjetri të kënaqet në maksimum. Janë intensivë në shtrat dhe të gatshëm për t’ju dhuruar eksperiencën më të mirë të jetës tuaj.

DASHI
Dëshirojnë të jenë yje në dhomën e gjumit dhe kanë një kërkesë nga vetja: t’ju bëjnë të mendoni për ta edhe kur largohen përgjithmonë. Kështu, bëjnë gjithçka për t’u përshtatur dhe për të dhuruar kënaqësi maksimale, prej egos për të qenë të paharrueshëm.

DEMI
Janë tipat më të përshtatshëm në shtrat, duke qenë se janë shumë sportivë në përgjithësi. Nuk kanë frikë të eksperimentojnë, ashtu sikurse janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në çastet intime. Nëse ka diçka që nuk ju pëlqen, shprehuni, sepse të lindurit e kësaj shenje janë të gatshëm vetëm për të dhuruar kënaqësi.

SHIGJETARI
Atletë të lindur, ata kanë vetëm një parim: të kenë një jetë të shëndetshme dhe aktive seksuale. Seksi është i rëndësishëm për këtë shenjë, po aq sa vetëbesimi dhe vetëvlerësimi. Me kaq cilësi të larta mbi veten, ata sigurohen të bëjnë të pamundurën për kënaqësinë tuaj nê shtrat.

AKREPI
Njihet si shenja më seksi e zodiakut, kështu që punën në shtrat e merr shumë, shumë, shumë seriozisht. Nuk preferojnë planifikim për seksin, janë spontanë dhe të egër në dhomën e gjumit. Por, kjo nuk mund të mohojë faktin që  tregohen të kujdesshëm dhe protektivë për partnerin.

Ja si duhet të jetë mëngjesi juaj sipas shkencës 16

Zgjohu, dremit sërish, kafe, lajf sytë, përsërit të njëjtat gjëra! Shumica e rutinave tona të përditshme janë të rrënjosura aq thellë saqë rrallë mendojmë ti ndryshojmë ato. Por shumë nga rutinat tona të mëngjesit nuk na ndihmojnë të jemi më produktivë e të ndihmojmë veten për të qenë më të gëzuar.  Një kërkim i thjeshtë në atë që ne bëjmë çdo ditë, nga ngrënja  evaktit në stërvitjen e mëngjesit, do të na ndihmonte për të kuptur atë që nuk shkon dhe për ti ndryshuar gjërat. Prandaj ja se çfarë duhet të bëni.

Shmangni dushin e përditshëm: nëse keni bërë dush dje nuk është e nevojshme të laheni edhe sot. Sipas një studimi larja e shpesht mund të thajë lëkurën tonë dhe të dëmtojë flokët. Kjo për arsye se se në të ndodhen disa baktere të rëndësishme për shëndetin e lëkurës sonë.

Përgatiteni kafenë, por mos e pini direkt: shumë gjëra ndodhin në trupin tonë kur sa zgjohemi. Ne fillojmë të pompojmë nga kortizoli i hormoneve, një lloj kafeina natyrale. Prandaj kini kujdes pasi rekomandohet ta pini kafenë jo më shpejt se një orë pas zgjimit.

Një mëngjes i mirë: të punoni me stomakun bosh është gjëja më e keqe që mund të bëni. Mëngjesi duhet të jetëvakti më i rëndësishmë e më i bollshëmi juaji, prandaj kushtojini atij rëndësinë që meriton.

Përdorni multivitaminat: elementët që merrni nga multivitaminat përpunohen më shpejt nga trupi ynë se sa kur i marrim nga ushqimi. Prandaj nëse nuk ushqeheni mirë nuk është aspak keq të merrni multivitamina.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: